Türkçe Rehberli Midilli Turları

yunan adası turu
129 € dan başlayan fiyatlarla

Tarihler Double Oda Kişi Başı Sıngle 3. Kişi Çocuk 0-4 Çocuk 5-11
1 Mayıs 2020
23 Mayıs 2020 (Ramazan Bayramı)
30 Temmuz 2020 (Kurban Bayramı)
1 Ağustos 2020 (Kurban Bayramı)
28 Ağustos 2020 (30 Ağustos Bayramı)
139€ 169€ 139€ 39€ 89€

1. Gün: AYVALIK - MİDİLLİ - ŞEHİR TURU

Sabah 08:00’de Ayvalık Limanı’nda olacak şekilde toplanıyoruz. Rehberimizle buluşup, check-in ve gümrük işlemlerinin ardın- dan limanda bizleri bekleyen gemimize yerleşip, Ege Denizinin kuzey doğusunda yer alan ve Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli’ye (Lesvos) ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük kontrolünden sonra, valizler sizleri bekleyen otobüse yerleşti- rilir ve yürüyerek Türkçe rehber eşliğinde şehir turu gerçekleştirilir.

Mytilini’de (Midilli-Lesvos adasının başşehri) keyifli bir ge- zintiye çıkıyor ve bu esnada, Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasi- os Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Valide ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Mi- dilli mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak için Midilli merkezde bulunan restaurantlardan birinde oğle yemeğinizi alabilirsiniz. Sonrasında merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün: THERMİ - MANDAMADOS - MOLİVOS (Mithimna) - PETRA TURU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bu günün ilk durağı olan Thermi’ye doğru yola cıkıyoruz. Kaplıcaları Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas Hotel binası önünde kısa bir fotoğraf molası veriyor ve adanın en mistik yeri Man- damados Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Burada yer alan adanın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından tanıyoruz. Sonraki durağımız Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Midilli’nin en güzel beldesi Molyvos’a doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta Midilli’nin en güzel sahillerine sahip Petra’ya ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği ile birlikte Petra’nın tertemiz sularında yüzme molası veriyoruz.

Petra’da yaptığımız panoramik turun ve kayaya oyulmuş 114 basamakla çıkabileceğimiz, kasabayı yüksekçe bir kayanın üstünden seyreden Meryemana Kilisesi’ini de ziyaretin ardın- dan adanın iç tarafından, Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Keyifli bir günün ar- dından otele geri dönüyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak taverna ve yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

3. Gün: AGISOS KÖYÜ TURU - SERBEST ZAMAN - AYVALIK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Midilli’nin en otan- tik yerleşim yerlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğu- muza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımız- da köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz feribot saatine ka- dar alış veriş için serbest zaman geçirebilir. Sonrasında feri- bot kalkış saatinden 1 saat önce limanda rehberimizle buluşup check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Ayvalık’a dönüş için feribotumuza biniyoruz. Ayvalık’a varışımıza istinaden pasa- port ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

NOT

 • Ayvalık’dan kalkış saati 09:00, Midilli’den ise 17:00’dir.
 • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
 • Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Dahil Olan Servisler

 • Ayvalık - Midilli - Ayvalık gidiş-dönüş feribot bileti
 • Ayvalık ve Midilli liman vergileri
 • Midilli Adası’nda liman - otel - liman transferleri
 • Midilli Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Midilli Adası’nda üç gün Türkçe rehberli tam gün tur
 • Zorunlu seyahat sigortası

Dahil Olmayan Servisler

 • Vize ücreti 140€
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 1.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır

Yunan Gecesi

 • Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında akşam yemeği yetişkin 25€, 3-12 yaş 20€ , 0-2 yaş ücretsiz
İLETİŞİM