Tatil Limanı Bilgi

HAKKIMIZDA

Kuruluş Yılı: 1977
Merkez Ofis: Kuşadası
 
Ticari hayatımıza 1977 senesinde Samos ve Kuşadası arasında feribot seferleri yaparak ve bu yolla Kuşadası ve bölgesindeki tarihi yerleri görmeye gelen tur operatörü misafirlerine günübirlik çevre turları düzenleyerek başladık. Avrupalı tur operatörleri ile olan munasebetlerimiz dolayısı ile İzmir Havalimanı'na Charter uçuşlarına başlamalarını sağlayarak dönemin saygın Avrupalı seyahat firmalarının temsilciliğini aldık. 1999 senesi itibarı ile “Meander Travel” markası ile is hayatına devam ederek 35 seneyi aşkın tecrübemizi Türk müşterilerin hizmetine sunmak üzere tatillimani.com internet sitesini hayata geçirdik. Fırmamız bünyesinde yer alan tatillimani.com, yurtiçi turizm pazarına hizmet veren birimimiz olup, 1999 yılından bu yana hizmetini büyük bir başarı ile sürdürmektedir.
 
1977 senesinde iş yaşamımıza başladığımız Kuşadası/Samos arası düzenli feribot seferlerimizi, halen fırmamıza ait feribotlarımız ile devam ettirmekte ve aynı zamanda da Samos Adası'nda her türlu konaklama, tur ve gezi servislerini sunmaktayız.
 
Gerek kendi feribotlarımız gerekse çalışmakta olduğumuz diğer feribot şirketleri ile hem Türkiye / Yunanistan arasındaki feribot bağlantısını sağlamakta hem de Nel Lines, Blue Star Ferries, Anek Lines, Sea Jet, Dodekanissos Seaways, Superfast Ferries ve Hellenic Seaways gibi Yunanistan’ın önde gelen feribot şirketlerinin satış acentası olarak, tüm Yunan Adaları arasındaki feribot biletlerinin kombine olarak temin edilmesini müşterilerimize sunmaktayiz.
 
Muhteşem kruvaziyer seçenekleri ile Kuşadası, İzmir ve İstanbul'dan hareketli gemi turları ile Patmos, Mikonos, Rodos, Girit, Santorini ve Atina (Pire)’ya ziyaret imkanı sunmanın yanısıra konaklamalı paket program hizmetleri ile Yunanistan'ın en büyük, en güzel ve en turistik Adaları'nı gezme fırsatını siz muşterilerimizin seçimine sunmaktan memnuniyet duymaktayız.
 
 
KALİTE POLİTİKAMIZ
 
Müşteri memnuniyetimizi en yüksek seviyeye çıkarmak adına otel konaklamalarından gemi turlarına, Yunan Adaları'ndaki gecelemeli paket turlarımızdan günübirlik gezilere kadar her türlü servis tek tek çalışanlarımız tarafından bizzat ziyaret edilerek uygunlukları belirlenmiş, gerekli düzenlemelerin yapılması neticesinde siz misafirlerimize sunulmuştur.
 
Müşteri memnuniyetimizin yanı sıra vermekte olduğumuz servislerimizin beklentilerin uzerinde olmasını sağlamak amacı ile çalışanlarımıza sunmuş olduğumuz eğitim, çalışma ortamı ve koşulları ile de çalışanlarımızın verimliliğini ve dolayısı ile de rekabet gücümüzü arttırmak için gerekli iyileştirme uygulamaları önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
 
 
VİZYONUMUZ
 
Çalışan ve dolayısı ile de müşteri memnuniyetini benimsemiş bir anlayış içerisinde sektörde verdiği servislerden otürü lider ve itibar edilen bir marka olmak.
 
 
MİSYONUMUZ
 
Bireysel ve kurumsal anlamda sürekli gelişmek, teknolojinin tüm imkanlarını müşterilerine sunmak ve çalışılması, tercih edilen bir şirket olmak.
 
 
Şirket Ünvanı: Meander Turizm Deniz Taşımacılığı Tic. A.Ş
Vergi Dairesi ve Numarası: Kuşadası VD. 2950107474
Ticaret Sicil No: Kuşadası - 3026
Merkez: Camikebir Mah. Mahmut Esat Bozkurt Cad. Turistik Site No: 14/B 9400 Kuşadası Aydın


HİZMETLERİMİZ

ÜYELİKLERİMİZ

TELİF HAKLARI

tatillimani.com sitesinin tüm hakları Meander Turizm Deniz Taş. San. ve Tic. A.Ş.'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. 

Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bigileri, her türlü veritabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel vesair imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile , tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, Meander Turizm ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2016, tatillimani.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.

ÜYE SÖZLEŞMESİ

TATİLLİMANI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar

a) İşbu Tatil Limanı Üyelik Sözleşmesi ("Sözleşme") tatillimani.com internet sitesinin sahibi, Camikebir Mh. Mahmut Esat Bozkurt Cd. Turistik Site No:14/B 09400 Kuşadası AYDIN adresinde mukim Meander Turizm Deniz Taş. ve San. A.Ş. (Bundan böyle "MEANDER TRAVEL" olarak anılacaktır) ile tatillimani.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ("ÜYE") arasında akdedilmiştir.

2. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme'nin konusu MEANDER TRAVEL’in sahip olduğu internet sitesi tatillimani.com'den ÜYE'nin yararlanma ve kullanma şartlarının belirlenmesidir.

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

 

3.1. ÜYE tatillimani.com internet sitesini kullanırken tüm yasal mevzuat hükümlerine uymayı ve söz konusu hükümleri ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda, oluşacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ÜYE sorumlu olacaktır.

3.2. ÜYE, tatillimani.com internet sitesinde başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

3.3. ÜYE, tatillimani.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde ve yasalara aykırı herhangi bir amaç için kullanamaz.

3.4. tatillimani.com internet sitesinde ÜYE'ler tarafından beyan edilen, yazılan fikir ve düşünceler ve kullanılan ifadeler münhasıran ÜYE'lerin kendi kişisel fikir ve yorumlarıdır ve bu fikir ve yorumların sonuçlarından yalnızca ÜYE sorumludur. Bu görüş ve düşüncelerin MEANDER TRAVEL'yla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmamaktadır. MEANDER TRAVEL’in ÜYE'nin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişi veya kurumların uğrayabileceği zararlardan veya üçüncü kişi veya kurumların beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle ÜYE'nin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5. ÜYE, tatillimani.com internet sitesine ÜYE olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu ve MEANDER TRAVEL'ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları defaten ve nakden tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 

3.6. ÜYE'nin MEANDER TRAVEL internet sitesinden aldığı şifreyi kullanma hakkı münhasıran ÜYE'ye aittir. ÜYE bu şifreyi herhangi bir üçüncü şahsa veremez. Şifrenin kullanımına ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk ÜYE'ye aittir.

3.7. MEANDER TRAVEL, ÜYE verilerinin yetkisiz kişilerce ele geçirilmesinden ve ÜYE yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu tutulmayacaktır. ÜYE, tatillimani.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden MEANDER TRAVEL'dan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

3.8.ÜYE, başka internet kullanıcılarının bilgilerine ve yazılımlarına izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi halde, bu nedenle doğacak hukuki ve cezai sorumluluk tamamen ÜYE'ye aittir.

3.9. İşbu Sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden ÜYE, bu nedenle doğabilecek tüm zararlardan sorumlu olacağını ve MEANDER TRAVEL'i bu nedenle ortaya çıkabilecek tüm zarar, dava, talep ve iddialardan ari tutacağını ve bunlara karşı tazmin edeceğini kabul ve taahhüt eder.

3.10.MEANDER TRAVEL’in her zaman tek taraflı olarak herhangi bir sorumluluk üstlenmeksizin ÜYE'nin ÜYE'liğini askıya alma veya sonlandırma ve ÜYE'ye ait tüm veri, belge ve dosyaları silme hakkı mevcuttur.

3.11. tatillimani.cominternet sitesi tasarım ve yazılımı ile ürünlere ait metin ve görsel içeriklere ilişkin tüm fikri mülkiyet hakları MEANDER TRAVEL’inmülkiyetinde olup, bunlar ÜYE tarafından MEANDER TRAVEL’in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz.

3.12. MEANDER TRAVEL tarafından tatillimani.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

3.13.MEANDER TRAVEL kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, hizmetlerini ve ürünlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için, kullanımını kullanıcılarının ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik çalışmalarda ÜYE'lerin önceden rızasını almak kaydıyla bu ÜYE'lerin kişisel bilgilerini kullanabilir. MEANDER TRAVEL, ÜYEnin tatillimani.com internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.

3.14. ÜYE yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında MEANDER TRAVEL ve MEANDER TRAVEL markalarının ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları hakkında kendisine bilgi ve ilanlar gönderilmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Ayrıca ÜYE tatillimani.com sitesine üye olarak 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunda yer alan "Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir". ibaresiyle belirtilen şartları kabul etmiş olur. ÜYE, MEANDER TRAVEL'a ÜYE olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, MEANDER TRAVEL tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. ÜYE aksini bildirmediği sürece ÜYE'liği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, MEANDER TRAVEL tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. ÜYE yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, kısaca herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve MEANDER TRAVEL'i sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan eder. ÜYE veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini MEANDER TRAVEL’in müşteri hizmetleri çağrı merkezlerine iletebilir.

3.15. MEANDER TRAVEL, ÜYE'nin kişisel bilgilerini (a) yürürlükte olan kanun ya da düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı, idari emir gereğince açıklaması gerektiği durumda, ve (b) ÜYE'nin rızasının bulunduğu takdirde üçüncü kişilere açıklayabilir.

3.16.MEANDER TRAVEL web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda ÜYE MEANDER TRAVEL web sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

3.17. MEANDER TRAVEL, sitenin içeriğini, tasarımını ve yazılımını dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme, durdurma ya da sonlandırma ve dilediği zaman internet sitesinde kayıtlı olan kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını haizdir.

3.18. MEANDER TRAVEL, işbu Sözleşme'nin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman güncelleyebilir, değiştirebilir veya yürürlükten kaldırabilir. Güncellenen, değiştirilen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm ÜYEler için hüküm ifade edecektir.

3.19. MEANDER TRAVEL, işbu Sözleşme uyarınca, ÜYE'lerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme elektronik postaları ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS'leri gönderme yetkisine sahiptir. ÜYE işbu Sözleşme'yi onaylamakla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS'lerinin cep telefonuna gönderilmesine rıza göstermiş sayılacaktır. ÜYE elektronik posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda MEANDER TRAVEL Müşteri Hizmetlerine bu talebini ileterek, elektronik posta ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir.

4. Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme ÜYEnin ÜYEliğini iptal etmesi veya MEANDER TRAVEL tarafından ÜYEliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. MEANDER TRAVEL üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda ÜYEnin ÜYEliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5. İhtilaflerin Halli

İşbu sözleşme ÜYEnin, ÜYEliğini iptal etmesi veya MEANDER TRAVEL tarafından ÜYEliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. MEANDER TRAVEL ÜYEnin "üyelik sözleşmesi"nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda ÜYEnin ÜYEliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

5. İhtilaflerin Halli

İşbu Sözleşme ile bağlantılı veya işbu Sözleşme'den doğan tüm uyuşmazlıkların çözümünde Aydın Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6. Yürürlük

ÜYE'nın ÜYE'lik kaydı ÜYE'nin işbu Sözleşme'de yer alan tüm maddeleri okuduğu ve kabul etmesiyle gerçekleşir. İşbu Sözleşme ÜYE'nin ÜYE olması anında akdedilmiş ve yürürlülüğe girmiştir.

KULLANIM SÖZLEŞMESİ

MEANDER TURİZM KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ'Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

İlan Tarihi:

1. Taraflar

İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan Meander Turizm Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle kısaca 'Kullanıcı Sözleşmesi' olarak anılacaktır), Meander Turizm Deniz Taş.Tic. ve San. A.Ş. ile Site'ye üye olan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın Site'ye üye olması amacıyla ve Kullanıcı Sözleşmesi'nin, Site'nin bulunduğu elektronik ortamda Kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir. Meander Turizm yurtiçi ve yurt dışında gerek tedarikçi olarak gerekse tedarikçiler vasıtasıyla turlar düzenlemektedir.

Site'ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

2. Tanımlar

Meander Turizm: Meander Turizm Deniz Taşımacılığı  Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Kullanıcı: Site'ye üye olan ve Site'de sunulan Hizmet'lerden, işbu Kullanıcı Sözleşmesin'de belirtilen koşullar dahilinde yararlanan gerçek veya tüzel kişi.

Site: booking.meandertravel.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi.

Meander Turizm Hizmetleri (Kısaca "Hizmet"): Kullanıcı'ların Kullanıcı Sözleşmesi'nde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla, Meander Turizm tarafından, Site içerisinde ortaya konulan uygulamalar, Meander Turizm Kullanıcı'larının, Kullanıcı Sözleşmesi'nde tanımlı olan iş ve işlemleri daha etkin şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak üzere, dilediği zaman Hizmet'lerinde, satış şart ve maddelerini değiştirebilir.Türkiye Cumhuriyeti’nin ve diğer ülkelerin turizm yasalarına uygun değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir ve olabilecek yeni yasalar yürürlükte olan programları etkileyebilir. Meander Turizm tarafından yapılan bu değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili olarak Kullanıcı'ların uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, Meander Turizm tarafından, ilgili Hizmet'in kullanımıyla ilgili açıklamaların bulunduğu duyuru panosundan Kullanıcı'lara duyurulur.

3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

3.1 Kullanıcı Sözleşmesi'nin konusu, Site'de sunulan Hizmet'lerin, bu Hizmet'lerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

3.2 Kullanıcı Sözleşmesi'nin kapsamı, Kullanıcı Sözleşme'si ve ekleri ile Site içerisinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin olarak Meander Turizm tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır.

3.3 Kullanıcı Sözleşmesi'nin hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin olarak Meander Turizm tarafından açıklanan her türlü beyanı ve bu beyanlara uygun davranacağınızı da kabul etmiş olmaktasınız.

4. Üyelik ve Hizmet Kullanımı Şartları

4.1 Üyelik, Site'nin ilgili bölümünden, Kullanıcı olmak isteyen kişi tarafından, Site'ye üye olmak için gerekli kimlik bilgilerinin gönderilmesi ve Kullanıcının kayıt olurken verdiği elektronik posta adresine Meander Turizm tarafından gönderilen 'link'e', Kullanıcı'nın girmesi ile kayıt işlemi tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan, işbu Kullanıcı Sözleşmesin'de tanımlanan Kullanıcı olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

5. Hak ve Yükümlülükler

5.1. Kullanıcı'nın Hak ve Yükümlülükleri

a) Kullanıcı, sözleşme konusu hizmetlerle ilgili satış ve iptal koşullarının yazılı olduğu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ndeki satış ve iptal yükümlülüklerini kabul eder.

b Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Site'nin Hizmet'lerinden faydalanırken ve Site'deki Hizmet'lerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan tüm şartlara, Site'nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

c) Kullanıcı, Gizlilik Politikasında yer alan hükümler ile birlikte yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince veya diğer Kullanıcılar ile üçüncü şahısların haklarının ihlal edildiğinin iddia edilmesi durumlarında, Meander Turizm'in kendisine ait gizli/özel/ticari bilgileri gerek resmi makamlara ve gerekse hak sahibi kişilere açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple Meander Turizm’den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

d) Kullanıcı'ların Meander Turizm tarafından sunulan Hizmet'lerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (Kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen Kullanıcı'ların sorumluluğundadır. Kullanıcı'ların, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcı'ların ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden Meander Turizm'in, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.

e) Kullanıcı'lar, Site dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Meander Turizm, Kullanıcı'lar tarafından Meander Turizm’e iletilen veya Site üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

f) Kullanıcı'lar, Meander Turızim’in yazılı onayı olmadan, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.

g) Meander Turizm’in sunduğu Hizmet'lerden yararlananlar ve Site'yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcı'ların, Site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanıcı, Meander Turizm ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Meander Turizm ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Meander Turizm, Kullanıcı'ların Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak Site üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

h) Kullanıcı'lar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından Site'de sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı Meander Turizm’in, Meander Turizm çalışanlarının veya yöneticilerinin sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Meander Turizm, Kullanıcı'lar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

ı) Kullanıcılar Site üzerinde yer alan kendi üyelikleri veya tanıdıklarına ait üyelikler arasında Site'nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunmayacaklarını, aksi halde Meander Turizm’in uğrayacağı her türlü zararı tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt eder.

i) Kullanıcılar, işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin Site'nin mobil ortam dahil faaliyet gösterdiği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

j) Meander Turizm, Kullanıcıları'na kendi inisyatifleri doğrultusunda, Meander Turizm tarafından yapılacak tanıtım ve bilgilendirme mesajlarını almalarına imkan sağlamaktadır. Kullanıcılar, her türlü bilgilendirme ve tanıtım mesajlarının mobil ortam dahil Site'nin faaliyet gösterdiği her mecrada Meander Turizm tarafından gönderilmesine onay verdiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Kullanıcılar, kullanıcı hesabında yer alan ayarlar ile bilgilendirme ve tanıtım mesajlarının alınması ile ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptiler.

5.2. Meander Turizm’in Hak ve Yükümlülükleri

a) Meander Turizm, Site'de sunulan Hizmet'leri ve içerikleri her zaman, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Meander Turizm, bu hakkını, hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Kullanıcı'lar, Meander Turizm’in talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. Meander Turizm tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin Kullanıcı'lar tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen Kullanıcı'lara aittir.

b) Meander Turizm, Site üzerinden, Meander Turizm’in kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, Kullanıcı'lar tarafından veya sadece referans kolaylığı nedeniyle Meander Turizm tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar,

web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya Ürün'ler veya bunların içeriği hakkında Meander Turizm’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

c) Meander Turizm, Kullanıcılar arasında site üzerinden gerçekleşen ve Site'nin işleyişine ve/veya Kullanıcı Sözleşmesine ve/veya Site'nin genel kurallarına ve/veya genel ahlak kurallarına aykırı ve Meander Turizm tarafından kabul edilmesi mümkün olmayan mesajların ve/veya içeriklerin tespit edilmesi amacıyla gerekli içerik ve/veya mesaj taraması yapabilir ve tespit ettiği mesaj ve/veya içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir; Meander Turizm, bu mesaj ve/veya içeriği oluşturan Kullanıcı'yı yazılı uyarabilir ve/veya Kullanıcı'nın üyeliğine, herhangi bir ihbar yapmadan, geçici veya kalıcı olarak, son verebilir.

d) Kullanıcı'ların, Site'ye üye olurken sisteme yükledikleri "kullanıcı isimleri" işbu Kullanıcı Sözleşmesi içinde yer alan hükümlere tabi olup, Kullanıcı'ların "kullanıcı ismi" belirlerken üçüncü şahısların telif hakkı, marka, ticari unvan gibi yasal haklarını ihlal etmemesi gerekmektedir. Kullanıcı'ların işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Meander Turizm Kullanıcı Sözleşmesi'ne aykırı bu durumun düzeltilmesini Kullanıcı'dan talep edebileceği gibi dilerse Kullanıcı'ya önceden haber vermeksizin Kullanıcı'nın üyeliğini geçici veya kalıcı olarak iptal edebilir.

6.Ücretlendirme

Sistemde ve web sitesinde görülen fiyatlar geçerli olacaktır. Ücretlere ilişkin değişiklikler, değişikliğin ilan edildiği tarihten itibaren verilen rezervasyonlar için geçerlilik kazanacaktır. Hizmetler EURO fiyatından hesaplanacak, turun gerçekleştiği günün Merkez Bankası döviz kurları üzerinden tahsil edilecektir.

7. Gizlilik Politikası

Meander Turizm, Kullanıcı'lara ilişkin bilgileri, Gizlilik Politikası'ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabilir. Meander Turizm, Kullanıcı'lara ait gizli bilgileri, Kullanıcı Sözleşmesi'nde ve Gizlilik Politikasının aksine müsade edilen durumlar haricinde, üçüncü kişi ve kurumlara kullandırmaz.

8. Diğer Hükümler

8.1. Fikri Mülkiyet Hakları

a) Site'nin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları (Meander Turizm’in'un telif haklarına tabi çalışmalar) Meander Turizm’e ait olarak ve/veya Meander Turizm tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Kullanıcı'lar, Meander Turizm Hizmet'lerini, Meander Turizm bilgilerini ve Meander Turizm’in telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz, veya başkasının Meander Turizm’in Hizmet'lerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez; aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Meander Turizm’den talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır.

b) Meander Turizm’in, Meander Turizm Hizmet'leri, Meander Turizm bilgileri, Meander Turizm telif haklarına tabi çalışmalar, Meander Turizm ticari markaları, Meander Turizm ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

c) Kullanıcılar, Meander Turizm’in Marka ve Logosu'nun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

8.2. Sözleşme Değişiklikleri

a) Meander Turizm, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

b) İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcıların  kayıt oldukları kayıt tarihinden itibaren geçerlilik kazanacaktır.

8.3. Mücbir Sebepler

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, Meander Turizm, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Meander Turizm için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Meander Turizm’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

8.4. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilaf halinde, Kuşadası Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

8.5. Sözleşmenin Feshi

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı Site'ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı'nın  geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Meander Turizm, Kullanıcı'ların işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni ve/veya, Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde, Kullanıcı Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı'lar, fesih sebebiyle, Meander Turizm’in uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır :

a) Kullanıcı'nın, herhangi bir yöntem kullanarak, Site'nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunması,

b) Kullanıcı'nın kendisi için oluşturulmuş Kullanıcı profilini başkasına devretmesi veya kullanıma açması,

c) Kullanıcı'nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan fillerde bulunması,

9. Ek Kurallar

Kullanıcılar, işbu maddede tanımlanan kuralların Kullanıcı Sözleşmesi'nin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu ve işbu Kullanıcı Sözleşmesi ile birlikte geçerli olacağını kabul ederler.

VİZE İŞLEMLERİ

KAPIDA VİZE

Samos, Rodos, Kos, Midilli, Meis ve Sakız Adaları'na yapacağınız Yunan Adaları Turları için yaz döneminde Kapıda Vize uygulaması yapılmaktadır. Kapıda vize uygulayan adalar için vize başvurusu hakkında Kuşadası Merkez, İzmir ve İstanbul ofisimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

Yunanistan vize işlemleri Kuşadası, İzmir ve İstanbul'dan yapılacak başvurular için geçerlidir.

Yunan Adaları Turları'nda Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahiplerinden vize istenilmemektedir.

Kapıda Vize uygulaması ile Yunan Adaları'nı keşfetmek için tıklayın...


Kapıda Vize uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Kapıda vize uygulaması1 Haziran 2016 – 31 Ekim 2016 tarihleri arasında geçerlidir. Kapıda Vize'nin geçerli olduğu adalar şunlardır; Samos, Sakız, Kos, Rodos, Midilli ve Meis Adaları.

Yabancı uyruklu vatandaşların tur tarihinden en geç 3 gün öncesinden, Türk vatandaşlarının ise en geç 2 gün öncesinden firmamıza yapacak olduğu başvuru ile 15 günlük vize alabilirler (Verilecek olan vize, konaklamalı giden yolcuların otel rezervasyon gün sayısı baz alınarak vize verilecektir).

Kapıda Vize için gerekli evraklar

En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi  (Var ise eski vizelerinin fotokopisi)

Nüfus Cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi

1 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz) 

1 adet el değmemiş, işlem görmemiş, arkası beyaz fonlu, gözlüksüz, başörtüsüz fotoğrafınızı vize@tatillimani.com adresine jpeg modunda göndermeniz gerekmektedir. Yazıcıda taranarak gönderilen fotoğraflar kesinlikle kabul edilmemektedir.

Elektronik ortamda doldurulmuş vize başvuru formu (ıslak imzalı)

Konfirmasyonlu ve ödemesi yapılmış otel rezervasyonu formu (Ödendi yani PAID bilgisi olacaktır.)

Gidiş-Dönüş feribot bileti

Form doldurulduktan sonra yukarıda belirtilen evraklar ile birlikte tek yetkili olan acentemize anılan vize ücreti ile birlikte gönderilecektir. Vize ücreti mutlaka Euro olarak gönderilmelidir. 

Vize Başvuru Formu için tıklayın..

Doldurulmuş Örnek Vize Başvuru Formu için tıklayın..


Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar

Başvuru formu bilgisayar ortamında ve büyük harflerle doldurulacaktır.

Formun altına ıslak imza atmak mecburidir.

Kesinlikle Türkçe karakterler (ç,ğ,ı,ö,ş,ü, Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü) kullanılmayacaktır.

Türkiye yerine TURKEY yazılacaktır.

Yunanistan yerine GREECE yazılacaktır.

Vatandaşlık bölümüne TURKISH yazılacak (TC - TR - Türkiye - Türk v.s. olmayacak)

Meslek ve/veya sahibi olduğu iş ünvanı İngilizce olarak yazılacaktır.

Mesleği ev hanımı olanlar İngilizce olarak (house wife) yazacaklardır.


Önemli notlar

Gidiş - dönüş feribot bileti tarafımızdan sağlanacaktır.

Vize ve acente hizmet bedeli 45 €uro’dur. 

0 - 12 yaş çocuklardan sadece 10 €uro hizmet bedeli alınmaktadır. Çocuk 12 yaşını 1 gün bile doldurduysa tam ücret alınır. 

Belgeleri sunulan yolcuların kesin olarak tur tarihinde seyahat etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri sunulan ve gelmeyen yolcuların vize ücretleri ve satın aldıkları tüm servisler (feribot biletleri ve otel konaklamaları) yanacaktır.

Vize başvurusundan RED cevabı alan yolcuların ücretleri iade edilmez.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları eğer pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Girişi Damgası mevcut ise Yunanistan Hükümetinin uyguladığı politik sebeplerden dolayı Yunanistan’a ve Yunan Adaları’na giriş yapamayacaklardır.

Kapıda Vizeyle ilgili daha detaylı bilgi için Kapı Giriş Vizesi Programı'nı mutlaka okuyunuz.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen Vizesi Biyometri Uygulaması

Schengen vizelerinde, Türkiye'deki tüm Schengen Devletleri konsolosluklarında 25 Eylül 2014 itibariyle, Türkiye`de vize başvurusunda bulunanlardan “Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) ” yani biyometrik bilgilerin (parmak izi ve resim) alınması uygulamasına geçilmiştir.

25 Eylül 2014`ten sonra 5 yılda bir olmak üzere, turistik ve ticari amaçlı vize başvurusunda bulunacakların, şahsen vize ofislerine başvurarak (önceden randevu alarak) parmak izi vermesi gerekmektedir.

Schengen Vizesi için gerekli evraklar listesi aşapıdaki gibidir;


İŞYERİ SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası vize başvurularında zorunludur

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Seyahat amacını ve istenilen vize süresini bildiren dilekçe

Firmanın antetli  kağıdına seyahat amacını ve istenilen vize süresini bildiren dilekçe

SGK’dan 4b kaydı

Firmanın imza sirküleri

Firmanın yeni tarihli vergi levhası

Firmanın sicil gazetesi

Firmanın yeni tarihli oda kayıt belgesi,faaliyet belgesi

Firmanın yada şahsi son 6 aya ait banka hesap dökümü

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.


ÇALIŞANLAR İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Çalışanın seyahat amacını ve istenilen vize süresini bildiren dilekçe

SGK’dan hizmet dökümü

Firmanın antetli  kağıdına çalışanın görev ve izin yazısı

Firmanın imza sirküleri

Firmanın yeni tarihli vergi levhası

Firmanın sicil gazetesi

Firmanın yeni tarihli oda kayıt belgesi,faaliyet belgesi

Çalışanın işe giriş bildirgesi

Çalışanın son 4 aylık maaş bordrosu

Çalışanın son 4 aylık sgk hizmet dökümü

Çalışanın son 3 aylık banka hesap dökümü

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.


MEMURLAR İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Çalışanın seyahat amacını ve istenilen vize süresini bildiren dilekçe

Görev yapılan makamdan görev ve izin dilekçesi

SGK’dan hizmet dökümü

Çalışanın son 4 aylık maaş bordrosu

Çalışanın emekli sandığına bağlı olduğuna dair bir dilekçe

Çalışanın son 6 aylık banka hesap dökümü

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.


ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Öğrenci belgesi

Masrafları karşılayacak bireylerin dilekçesi

Masrafları karşılayacak bireylerin durmuna göre hazırlanması gereken evrak listesi 

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.


EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Seyahat amacını ve istenilen vize süresini bildiren dilekçe

SGK’dan emekli kaydı

Son 4 aylık emekli maaşınızı gösteren banka hesap dökümü

Şahsi son 6 aylık banka hesap hareketleriniz

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.EV HANIMLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerliliği olan pasaport

2 adet arka fonu beyaz olan fotoğraf

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 

Gidiş dönüş biletleri ve konaklanacak otel konfirmeleri

Masrafları karşılayacak bireylerin dilekçesi

Masrafları karşılayacak bireylerin durmuna göre hazırlanması gereken evrak listesi 

Var ise araç ruhsatı ve ev tapusu

Kimlik fotokopisi

Pasaport ve son 3 yıla ait vize sayfalarının fotokopisi

Tam vukuatlı nufus kayıt örneği

Gümrük polisinden yurda  giriş-çıkış dökümü

Pasaportunda KKTC Kaşesi bulunan kişiler için işlem yapılmamaktadır.


YARDIM